12.–14. 4. Jarní živá textová dílna v Hořicích u Blanska

Zápis do tabulky účasti ve fóru


AKCE TEXTOVÉ DÍLNY V ROCE 2022

Zajímavé události, které patří minulosti
Odpovědět
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

AKCE TEXTOVÉ DÍLNY V ROCE 2022

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Milí přátelé!
Zapište si prosím data tří akcí Textové dílny, která pro letošní rok zatím vyplynula takto:

41. živá textová dílna, Brno, Hořice u Blanska, pátek až neděle 8. - 10. 4., Hořice u Blanska, pátek 8.4. 19 hod. koncert TD, Café Práh Brno
- program stanoví Kosmonaut, jinak tradiční program: v pátek po představení do Hořic, textování

pátek až neděle 3. - 5. 6., Folkový kolotoč Ostrava (10. ročník znovuobnoveného festivalu, první byl 1981)
- den pro TD bude v sobotu 4.6., kdy od 10 hodin bude textový workshop s příchozími diváky a od 14:00 do 17:30 budeme mít pro sebe jednu ze čtyř scén KD Poruba. Od 18:00 pak hlavní program, kde z našich budou jen Žamboši. Takže od 14:00 budou recitály jednotlivých členů Textové dílny, vejde se jich tak 5 – 6, závěr všichni s texty dopoledne napsanými a pokud možno zhudebněnými asi těch posledních 40 minut, zhruba od 17:00. Někteří oslovení přímo hlavním dramaturgem Milanem Kaplanem (právě mi volal) však budou hrát v jiných termínech na jiných scénách: měla by to být Eva Blondýna na ženském koncertu v neděli, já s kapelou v pátek, v sobotu pak Ivo Cicvárek asi taky s kapelou a Ladou a taky Kosmonaut a Nevermore na brněnském, co dělá Jura Vondrák – bude asi točit TV – bohužel bude probíhat souběžně s textováním, ale to je hned vedle. Jinde hrají také Lucie Redlová a Honza Žamboch s Žambochy.

Takže v to odpoledne na scéně TD se to bude týkat hlavně těch, kteří nebudou mít hraní na jiné scéně. Program je stále ve vývinu, ale zatím to vypadá asi tak na půlhodinové recitály a že by to byli: Saša Niklíčková, Arnošt Frauenberg, Láďa Zítka, Monty, Marek Vojtěch a Kuba Horák a Kluk z Husovky. Plus ještě bude tak jedno místo volné podle času a dle toho, kdyby někdo z jmenovaných nemohl. Např. Milan Šťastný nebo kdo by chtěl další. Zahájí asi Kuba kvůli nejsložitějšímu zvučení. Samozřejmě zvu i ostatní členy TD, prostor na zdravici se vždycky najde, 5 slov udělá Kosma a sbory v závěru budou třeba. Chtěl bych ten asi čtyřicetiminutový závěr udělat osvědčeným modelem z Náměšti, tj. všichni na jevišti, tj. včetně Ivoše, Blondýny, Kosmy, Lady atd.
Nějaký peníz na tu akci budu mít, ale nestyďte se mi své požadavky napsat, pokusím se z toho vypočítat částku, která by to vše obsáhla, uvidíme, jaké možnosti bude dramaturgie mít. Ti, co hrají na jiných scénách, musí svoje honoráře domlouvat přímo na té dotyčné scéně, eventuálně propojím s dramaturgií, mně byla svěřena pouze tato TD scéna. Ještě je v jednání nedělní tzv. herecký program a v něm extra program pro děti, který by se týkal Marka Vojtěcha a Milana Šťastného, takže to bych taky potřeboval vědět, jestli mají možnost se zúčastnit (Marek mezitím přislíbil účast).
Ubytování má být v nějakém společném zařízení poblíž (řeší se). Dejte mi vědět prosím individuálně: slavek.jan@volny.cz

42. živá textová dílna, pátek až neděle 7. - 9. 10., Kdanice, tradiční program, textování

Tak si to uveďte do svých kalendářů a poprosím Jardu Síbrta o doodle tabulku na jednotlivé akce. Děkuji.
Všechny zdraví a zdraví přeje neboli PF 2022!
Slávek Janoušek
Slávek Janoušek
Mrca
Příspěvky: 172
Registrován: 14. 5. 2004, 11:38
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Re: AKCE TEXTOVÉ DÍLNY V ROCE 2022

Příspěvek od Mrca »

Je možné, že se termín podzimní Textovky v Kdanicích posune až na 14.-16.10.2022!!!
Vyjádřete se, který termín vám více vyhovuje, zda 1) 7.-9.10. nebo 2) 14.-16.10, nebo vám je to jedno.
Ten 1)termín jsem Slávkovi odsouhlasil, aniž bych si uvědomil, že ten víkend spolupořádám Kulturnov. Takže mně by se více hodil ten 2)termín. Pokud ale většina z vás počítá s 1)termínem, nějak bych to pořešil, aby se tam o vás v sobotu měl kdo starat :-)
Mrca
Uživatelský avatar
Daniela
Příspěvky: 770
Registrován: 1. 2. 2004, 11:29
antispam: Ne
Bydliště: doma

Re: AKCE TEXTOVÉ DÍLNY V ROCE 2022

Příspěvek od Daniela »

Oba termíny mi vyhovují.
Zdeněk Polák
Příspěvky: 17
Registrován: 14. 4. 2014, 21:24
antispam: Ne

Re: AKCE TEXTOVÉ DÍLNY V ROCE 2022

Příspěvek od Zdeněk Polák »

Ahoj!
Zdravíme všechny účastníky texové dílny v Hořicích u Blanska. Už tradičně upozorňujeme, že celkový počet postelí, které jsou k dispozici je 18, ostatní se musí spokojit se spaním v naší tělocvičně ve vlastním spacáku. (Nějaké karimatky máme zdarma k zapůjčení.) Po zkušenostech z minulých let, bychom přednostně rádi nabídli postele všem účinkujícím a pak ostatním účastníkům. Těšíme se na Vás a uvidíme se na koncertě v Café Práh.
Andrea & Zdeněk Polákovi
P.S. V případě potřeby pište na info@penzionukone.cz nebo volejte na čísla: 604 282 743 (Zdeněk) či 604 288 993 (Andrea)
René Matlášek
Příspěvky: 2
Registrován: 27. 3. 2022, 16:15
antispam: Ne
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: AKCE TEXTOVÉ DÍLNY V ROCE 2022

Příspěvek od René Matlášek »

Ahoj, jsem zde nový, tak nevím co vše je nutné udělat pro to, abych se mohl zúčastnit textové dílny v říjnu. Můžete mi někdo prosím poradit? Děkuji Renda
Jinak mi vyhovují oba dva termíny.
Jarda Síbrt
Site Admin
Příspěvky: 767
Registrován: 25. 9. 2005, 13:31
antispam: Ne
Kontaktovat uživatele:

Re: AKCE TEXTOVÉ DÍLNY V ROCE 2022

Příspěvek od Jarda Síbrt »

Ahoj Rendo, prostě přijeď. Před akcí je dobré se zapsat do Doodle tabulky, na kterou se časem na fóru objeví odkaz. Ale není to podmínka.
René Matlášek
Příspěvky: 2
Registrován: 27. 3. 2022, 16:15
antispam: Ne
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: AKCE TEXTOVÉ DÍLNY V ROCE 2022

Příspěvek od René Matlášek »

Díky moc :)
Odpovědět

Zpět na „Neaktuální aktuality“