VÍTEJTE V TEXTOVÉ DÍLNĚ

Jak, proč a k čemu by měl tento web sloužit
Odpovědět
KUBA HORÁK

VÍTEJTE V TEXTOVÉ DÍLNĚ

Příspěvek od KUBA HORÁK »

Vítejte přátelé!

Den co den se vydáváte na cestu směřující kamsi do krajů "písně písní", ale veškeré kroky, co učiníte, jste nuceni si schovat pro sebe. Nikdo vám nepoví, jestli váš pokus není jen kra plovoucí k jihu, a nepomůže pootočit směr cesty tam, kde se v srdcích rozsvěcují krystaly, co se na konci pouti ozývají jako zvony malého štěstí, jež umí svým letem ozářit i celý život. Kýváte? Pokud ano, blesk lepších časů právě rozčísl tmu.

Tato dílna by se měla stát jakýmsi malým světem pro začínající a pokročilé textaře, kteří mají touhu zveřejnit své pokusy a vystavit je tak kritice ostatních, méně i více zdatných kolegů. Tato reflexe a případné rady by potom mohly přinášet určitý posun kvality a zdokonalení vašeho textařského řemesla.
Třeba tak v budoucnu dojde ke vzniku nových písní, které si tu mohou najít i své interpety a opustí tak stránky, aby letěly v plné síle dál. To je ostatně jedna z hlavních motivací. Obsahem tohoto světa však nebude jen zveřejnění vašich textů a jejich kritika, ale také spolupráce plná návrhů a porovnávání, hledání drobností vybrušujících krystaly jednotlivých řádků atd.
Zavěšené texty nebudou rozdělovány podle žádných žánrů ani jiných hledisek. Stránka je otevřena pro každého bez rozdílu věku, zmiňované kvality, zkušenosti či stylu jeho psaní. Některá díla budou možná rozebírána detailněji, jiná zase v obecné rovině, to ukáže čas a praxe. Hodně zdarů, odvahy a nápadů přeje
Jakub Horák.


Pojďme si hrát se slůvky,
pojď navléknem jim podkůvky,
ať rozezvoní křišťálovej svět,
svět nejskrytějších myšlenek,
co nevylezou navenek,
co brání jim v tom věčný sníh a led.

Pojďme si hrát se slůvky,
sbírat je jak borůvky,
jsou hravá jako duše krásných žen,
dá se jimi kreslit do ticha
třeba ústy pana Wericha,
jsou nejstálejší ze všech platných měn.

Pojďme si hrát se slůvky
a kreslit jimi malůvky,
i když žádné hvězdy se z nás nestanou,
to jen v zasnění nám pod víčky
ty barvičky, ty slovníčky
aspoň chvíli zvonit zůstanou.

(autorem textu je Karel Plíhal)
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Přijde kritika?

Příspěvek od Kuba Horák »

Tak vidím, že o přispěvatele nouze není, a jsem za to moc rád. Účel prostoru pro zveřejnění tedy splněn, ale chce to rozvinout živější debatu, reagovat navzájem na svá dílka. Věřím, že v průběhu dalších dní zavítá do dílny nějaký zkušený kritik a že to tak půjde dál a dál. Tak ať to tu žije :D
Odpovědět

Zpět na „Proč textová dílna?“