12.–14. 4. Jarní živá textová dílna v Hořicích u Blanska

Zápis do tabulky účasti ve fóru


45. textová dílna v Hořicích u Blanska

Zajímavé události, které patří minulosti
Odpovědět
Jarda Síbrt
Site Admin
Příspěvky: 767
Registrován: 25. 9. 2005, 13:31
antispam: Ne
Kontaktovat uživatele:

45. textová dílna v Hořicích u Blanska

Příspěvek od Jarda Síbrt »

Pište svou účast do tabulky.
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Re: 45. textová dílna v Hořicích u Blanska

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Pro Textovou dílnu: v sobotu 15.4. odpoledne přijede do Hořic u Blanska na naši textovou seanci Česká televize natočit záběry do připravovaného dokumentu o mně. Tak se jich nelekněte, kdyby po někom z Vás něco chtěli, a slušně pozdravte. Oni pak zas večer odjedou, ledaže by se chtěli zúčastnit i večírku.
Pro nováčky, kteří budou: vzhledem k tomu, že už je to 45. živá Textová dílna, tak tam bude televize teprve podruhé, což není tak moc, takže není třeba se stydět, oni stejně skoro všechno vystřihnou.
Pro Jardu a Ivoše: Měli bychom se trochu vycajchnovat s textovými úkoly, neboť zadání i čtení bude ČT určitě zajímat. Kdyby někdo další měl skvělý úkol k zadání, přihoďte. Já mám zatím 0. :wink:
Slávek Janoušek
Jarda Síbrt
Site Admin
Příspěvky: 767
Registrován: 25. 9. 2005, 13:31
antispam: Ne
Kontaktovat uživatele:

Re: 45. textová dílna v Hořicích u Blanska

Příspěvek od Jarda Síbrt »

Úkoly z 45. textové dílny

Úkol 1
Napište šestiverší s rýmovým schématem AAB CCB a počtem slabik v každém trojverší 7-7-10 (případně jinak, ale 3. verš by měl být vždy delší než 1. a 2.) inspirované nějakou věcí, kterou máte právě teď na sobě nebo u sebe.

Úkol 2
Vyberte si z předložené koláže libovolné postavy, u kterých si vymyslíte jejich vzájemný vztah. Pokuste se napsat text inspirovaným tímto vztahem, popř. alespoň sloku nebo čtyřverší.

Úkol 3
Napište text podle libovolného zpravodajského článku nalezeného na internetu.

Úkol 4
Napište sloku/ky písně na téma planetariánství (tj. konzumace potravy jen z cizích planet). Sloka by měla obsahovat exotické mimozemské jídlo.

Rýmové schéma je striktně ABAB a počty slabik ve verších 8-6-8-6.

Mezi slokami se zpívá refrén:
Jsem planetarián, jím jen jídla z cizích planet
fotky tady mám, než to sním tak dám je na net.
Odpovědět

Zpět na „Neaktuální aktuality“