Vetrna posta

Zavěšujte prosím texty po jednom v určitém časovém odstupu - dáte tím ostatním čas na přečtení a komentáře.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Daniela
Příspěvky: 770
Registrován: 1. 2. 2004, 11:29
antispam: Ne
Bydliště: doma

Vetrna posta

Příspěvek od Daniela »

(Dovoluji si predstavit svuj dnesni polni pych, jako obvykle z jedne vody na cisto, takze smele do me.)

Posilam ti polibeni po zapadnim vetru
Rikal, ze si pospisi a rovnou k tobe leti
Dela dneska za vterinu petatricet metru
Bere ssebou vetve, psy a neposlusne deti

Tak si davej dobry pozor, az zas vyjdes z domu
Co hned pevne nechytis, to navzdy zmizi v dalce
Posilam ti polibeni, plot a branku k tomu
Ted mas u nas otevreno, prijd, drzim ti palce
Uživatelský avatar
idle
Příspěvky: 62
Registrován: 22. 1. 2008, 12:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Vetrna posta

Příspěvek od idle »

Takové svěží ofouknutí, jenom prolétlo kolem, ale potěšilo.
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Re: Vetrna posta

Příspěvek od Kuba Horák »

Až na poslední verš se mi to moc líbí. To držení palce mi tam přijde najednou o laťku níž. Asi tím, že držet palec je příliš oposlouchané. To bych se pokusil vyměnit. Místo v dálce dát v dáli nebo něco, na co by se našlo víc rýmů a..A taky bych to asi předělal na hovorovou češtinu. Tento text je pro ní podle mě stavěný. Ale to je jen moje cítění. Jinak opravdu pěkné - a nepíšu to jen proto, že jsi de facto pochválila můj nejnovější text-) K
Uživatelský avatar
Daniela
Příspěvky: 770
Registrován: 1. 2. 2004, 11:29
antispam: Ne
Bydliště: doma

Re: Vetrna posta

Příspěvek od Daniela »

Dik za reakce.

To drzeni palcu mi tam taky nejak nesedlo, sama nevim proc, akorat se mi tam az moc hodilo obsahove. Ale mas, Kubo, pravdu, pryc s nim. Jenze "v dali" taky nemusim... zkusila jsem to jinak, no a tim padem jsem zase musela (abych se vyhnula opakovani) prekopat i dalsi veci. Hm.

Hovorovou cestinu asi nedam. Ne ze bych se ji obecne vyhybala, ale jednak mi to takhle samo vyplynulo a druhak, kdyz se na to ted zkousim divat zvenci, se mi libi prave ten rozpor mezi "usporadanym" jazykem a znacne neusporadanou situaci.

Takze nova verze:

Posilam ti polibeni po zapadnim vetru
Rikal, ze si pospisi a rovnou k tobe miri
Dela dneska za vterinu petatricet metru
Navecer uz chce byt zase doma nad Sibiri

Tak si davej dobry pozor, az se vydas z domu
Co hned pevne nechytis, to v dalce se ti ztrati
Posilam ti polibeni a pul strechy k tomu
Ted uz ale vazne musim letet - no tak zatim...
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Re: Vetrna posta

Příspěvek od Kuba Horák »

Jojo, z mého pohledu moc hezky předělané. Závěr moc dobrý. Jen těch dětí mi je trochu líto. Sibiř je taky dobrá. A určitě má západní vítr nárok foukat na Sibiři?
Uživatelský avatar
Daniela
Příspěvky: 770
Registrován: 1. 2. 2004, 11:29
antispam: Ne
Bydliště: doma

Re: Vetrna posta

Příspěvek od Daniela »

Deti mi je taky trochu lito (rymu deti-leti ani ne). Ale kdyz je neodfoukne vitr, muzou je rodice jeste porad sverit na hlidani nejmenovanemu bluesmanovi, takze z toho tak jako tak nevyjdou lacino :-)

Mas pravdu, ze kdyby vitr, co proleti kolem nas, vytrval u ryze vychodniho smeru, tak skonci spis v Mongolsku. Ale zas ony se ty tlakove nize a vyse vselijak krouti a posunuji, tak myslim ze ani dolet nad Sibir neni vylouceny. A pokud mi nejaky meteorolog vysvetli ze je, tak se odvolam na autorskou licenci ;-)

Ted jeste me napadlo, jestli (krome te strechy) nemam posilat jen pozdraveni. Ze by to bylo jeste o neco nevinnejsi a univerzalnejsi. Ale aby to pak zas nevypadalo jako parodie na Ameriku ("posilam ti pozdraveni po nebeske poste"). Asi si to nesmim tak brat, fraze a ustalene obraty se proste pouzivaji, no.
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Re: Vetrna posta

Příspěvek od Kuba Horák »

Jasně. Já jsem blbej. Říkal jsem si - západní vítr, ten musí letět na západ...ale ne, on letí ze západu. Letí x dětí bylo použité tak, že mi to nijak nevadí. A střechu bych tam nechal. Je to s ní vtipnější. I když nikomu podobnou věc nepřeju...K
Uživatelský avatar
Daniela
Příspěvky: 770
Registrován: 1. 2. 2004, 11:29
antispam: Ne
Bydliště: doma

Re: Vetrna posta

Příspěvek od Daniela »

Vzdyt pisu - krome strechy - strecha samozrejme zustava - teda prave ze nezustava - no proste, pulka zustava a pulka odleta...
Resim jen, jestli posilat polibeni nebo pozdraveni.

A co se tyka toho vetru - pisnicku "Zeme je kulata" od PN znas?
"Kdo jde porad na zapad, octne se na vychode, kdo jde porad na vychod, prijde na zapad" takze je to vpodstate jedno :-)

edit: tak uz jsem to dilema polibeni/pozdraveni vyresila - jak komu ;-)
Jarda Síbrt
Site Admin
Příspěvky: 768
Registrován: 25. 9. 2005, 13:31
antispam: Ne
Kontaktovat uživatele:

Re: Vetrna posta

Příspěvek od Jarda Síbrt »

Ten Horák si ale navymejšlí! Mně se to líbí oboje. (Na druhou stranu, kdyby si nevymejšlel, tak je tu možná jen jedna verze.)

Kdo někdy šel proti větru, který s sebou bral ploty a střechy, tak dobře ví, jak je důležité, aby mu někdo držel palce.

Každopádně, Danielo, chtěl bych mít Tvou invenci. Nebo alespoň formu ;)
Cácorka
Příspěvky: 394
Registrován: 6. 4. 2004, 21:07
antispam: Ne
Bydliště: Holýšov

Re: Vetrna posta

Příspěvek od Cácorka »

Holahoj, zdravím, pěkný - mně se taky líbí obě verze :)
Štěpán Axman
Příspěvky: 42
Registrován: 2. 6. 2010, 13:58
antispam: Ne

Re: Vetrna posta

Příspěvek od Štěpán Axman »

Jen houšť takovýchto svěžích (hrozné slovo, isn't it?) a lehkovážných popěvků do větru. Osobně bych si pod tím klidně představil nějakou bossu či swing Plíhalovského typu :)
Š.
Odpovědět

Zpět na „Písňové texty“