Pátek až neděle 3.–5. 6., Folkový kolotoč Ostrava (10. ročník znovuobnoveného festivalu, první byl 1981)
Více informací a zápis k účasti

"PEPA SOBĚ" 1.10. v Praze

Živá textová dílna uvádí sama sebe koncertně
Odpovědět
Mrca
Příspěvky: 167
Registrován: 14. 5. 2004, 11:38
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

"PEPA SOBĚ" 1.10. v Praze

Příspěvek od Mrca »

Pepa sobě!!!
Legendární ostravský bluesový a folkový písničkář, Pepa Streichl, se 8.září 2009 úspěšně dožil svých šedesátin. Kdyby byl zpěvačkou popmusic, možná by své jubileum tajil, ale protože je duší i tělem muzikant a bluesman, rozhodl se oslavit své narození dvěma výjimečnými koncerty.
První se měl uskutečnit 24.září (čtvrtek) od 20:00 v Ostravě v klubu Parník. Na koncertě nazvaném „PEPA SOBĚ“ měla oslavenci i divákům zahrát řada hostů: Hořký kafe (Jan Rejhon, Petr Babec a host Hana Kopřivová) - Praha-FM, Pakostra blues (Radek Pastrňák, Jiří Kostadinov, Joe After) či písničkář Arnošt Frauenberg z Žebráku. Lahůdkou měli být především Streichlovy písně citlivě dobarvené skvělými muzikanty (Ivo Cicvárek- klavír, Jirka Svítek- klarinet), se kterými Pepa v poslední době vystupuje v hudebním uskupení Jamajz. Bohužel musel být ze zdravotních důvodů oslavence tento koncert odložen na neurčito. V tuto chvíli se o novém termínu tohoto jedinečného koncertu jedná.
Druhý koncert ale bude, a to v Praze 1. října (čtvrtek) ve Spolkovém domě ( K Vidouli 727, Praha 13 – Stodůlky = náhradní prostory klubu Mlejn). Začátek už v 19:00 a opět se zajímavými hosty. K již zmíněným (Jamajz, Hořký kafe, Arnošt Frauenberg) přibude na pražském koncertě Jan Žamboch, výjimečně jako písničkář, který si pouze na chvíli odskočil od Žambochů.
Jubilejní koncert je vyvrcholením Streichlovy velmi dobré sezóny. Odehrál řadu kvalitních koncertů i tradičních festivalů (např. Zahrada, Telč atd.), stal se motorem úspěšného projektu Jamajz a začal publikovat svůj vlastní webzin Nočníček, který si můžete proklikat a pročíst zde: http://streichlmusic.sweb.cz/.
Závěrem nezbývá než popřát Pepovi především pevné zdraví a brzké uzdravení. Za všechny fanoušky vše nej, Pepo Tobě!

Mrca s přispěním Kosmonauta
Mrca
Odpovědět

Zpět na „Koncerty živé textové dílny“